Чай, але наркотик: що таке кратом і чому його обмежили в Україні

7 місяців тому
1 хв читання
кратом
Top view of Kratom powder in ceramic spoon and Kratom capsules on wooden table

Кратом — це рослина, що походить із тропічних регіонів Південно-Східної Азії. Листя кратому зазвичай заварюють як чай або споживають у порошковій формі. Вони містять активні речовини, такі як мітрагінін та 7-гідроксимітрагінін, які впливають на нервову систему.

Спершу кратом використовували як природний стимулятор, який підвищує працездатність, або як засіб для полегшення болю. У невеликих дозах він діє подібно до кави, але у більших викликає ефект, схожий на опіати. Через це кратом став популярним серед тих, хто шукає альтернативи синтетичним знеболювальним або хоче зняти симптоми абстиненції.

Однак зловживання кратомом має серйозні наслідки: залежність, пошкодження печінки, серцево-судинні проблеми та навіть передозування. Через це в багатьох країнах, зокрема у США та Європі, його визнали небезпечним і ввели обмеження або повну заборону.

В Україні кратом нещодавно додали до списку наркотичних засобів. За словами представників Міністерства охорони здоров’я, таке рішення прийнято через зростання випадків нелегального поширення та використання цієї речовини серед молоді.

Попри заборону, в інтернеті ще можна знайти оголошення про продаж кратому. Експерти закликають громадян бути обачними та пам’ятати про небезпеку цієї речовини.

Для боротьби з поширенням кратому в Україні планують посилити контроль і впровадити додаткові інформаційні кампанії для населення.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Укрпошта
Попередня публікація

В “Укрпошті” повідомили, коли розпочнеться виплата “тисячі Зеленського”

Віталій Кличко
Наступна публікація

Кличко зустрівся з кандидатом в канцлери ФРН Мерцом: Говорили про подальшу допомогу зброєю та фінансами

Останні публікації

Врятона кошеня

У Кривому Розі врятували кошеня з-під завалів після атаки дронів

Після нічної атаки дронами типу "Шахед" у Кривому Розі, слідча Наталія Ольхова, яка працювала на місці події, почула нявкання, що долинало з-під завалів. Вона негайно звернулась до рятувальників, аби перевірити джерело звуку.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
ПерейтиВище