На Дніпропетровщині в результаті спецоперації Офісу Генерального прокурора та Державної прикордонної служби України було викрито злочинну організацію, яка спеціалізувалася на шахрайстві в інтернеті. Зловмисники створили розгалужену інфраструктуру псевдо-фінансових сервісів, які видавали себе за брокерські компанії та інвестплатформи.
Кол-центри працювали під виглядом легальних установ, пропонуючи фіктивні послуги «інвестування», «торгівлі на біржі» та «роботи з криптовалютою». Насправді ж їхня мета полягала в тому, щоб виманити кошти у довірливих громадян.
За даними слідства, зловмисники діяли за чітким планом:
- незаконно отримували або купували бази даних банківських клієнтів;
- надсилали SMS-повідомлення та телефонували, представляючись працівниками банків;
- повідомляли про «ризиковані операції» чи «злом акаунтів», вводячи громадян в оману;
- за допомогою підготовлених психологічних сценаріїв змушували постраждалих повідомляти конфіденційні дані (номери карток, CVV-коди, паролі з SMS тощо);
- переконували жертв самостійно переводити гроші на підконтрольні рахунки.
Після цього кошти переводились на підставні картки та знімалися готівкою. Частину фінансів організатори переправляли за кордон.
9 липня 2025 року в межах кримінального провадження силовики провели обшуки у 25 приміщеннях на території Дніпропетровської області, зокрема в Дніпрі та Кам’янському. Під час слідчих дій було вилучено:
- понад 1220 одиниць комп’ютерної техніки (системні блоки, ноутбуки),
- автомобілі з обладнанням радіоелектронної боротьби,
- велику суму готівки (точна сума не повідомляється),
- підроблені документи, включно з посвідченнями спецслужб рф.
Крім того, зафіксовано перешкоджання законним діям прокурорів. З цього приводу відкрито окреме кримінальне провадження.
Наразі слідство встановлює точну кількість потерпілих і всіх осіб, причетних до функціонування схеми. Правоохоронці закликають громадян бути пильними та не довіряти «інвестплатформам», які працюють без ліцензії та гарантій.
Джерело: Офіс Генерального прокурора