У Дніпрі знімають документальний фільм про актора-військовослужбовця, який лікує душу через мистецтво

4 дні тому
1 хв читання
У Дніпрі розпочали знімати повнометражний документальний фільм "Точка зцілення", присвячений ветерану, актору та засновнику патріотичного театру "Арт-фронт" Ігорю Кирильчатенку. Режисерка Катерина Стрельченко розповіла Суспільному: стрічка розповість про адаптацію військових до цивільного життя через творчість та театральне мистецтво. "Історія Ігоря Кирильчатенка надихає мене багато років. Він – творча людина, яка двічі добровільно стала на захист України. Мистецтво допомогло йому пережити важкі часи депресії та знайти сили рухатися далі. Цей фільм стане мотивацією для багатьох військових, які переживають схожий досвід", — зазначила вона. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Режисерка Катерина Стрельченко. Особистий архів За словами Ігоря Кирильчатенка, театр "Арт-фронт" має особливий формат – це місце зустрічі друзів, де немає жодного тиску, а кожна вистава підіймає гострі соціальні теми: наслідки посттравматичного стресового розладу, інвалідність ветеранів війни, полон і втрату слуху через бойові травми. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Ветеран, актор та засновник патріотичного театру "Арт-фронт" Ігор Кирильчатенко. Суспільне Дніпро Зйомки фільму стартували у театрі, де нині триває підготовка нової вистави за мотивами творів письменника Бориса Гуменюка, який зник безвісти у грудні 2022 року під час оборони Бахмута. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Старт зйомок фільму "Точка зцілення".
У Дніпрі розпочали знімати повнометражний документальний фільм "Точка зцілення", присвячений ветерану, актору та засновнику патріотичного театру "Арт-фронт" Ігорю Кирильчатенку. Режисерка Катерина Стрельченко розповіла Суспільному: стрічка розповість про адаптацію військових до цивільного життя через творчість та театральне мистецтво. "Історія Ігоря Кирильчатенка надихає мене багато років. Він – творча людина, яка двічі добровільно стала на захист України. Мистецтво допомогло йому пережити важкі часи депресії та знайти сили рухатися далі. Цей фільм стане мотивацією для багатьох військових, які переживають схожий досвід", — зазначила вона. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Режисерка Катерина Стрельченко. Особистий архів За словами Ігоря Кирильчатенка, театр "Арт-фронт" має особливий формат – це місце зустрічі друзів, де немає жодного тиску, а кожна вистава підіймає гострі соціальні теми: наслідки посттравматичного стресового розладу, інвалідність ветеранів війни, полон і втрату слуху через бойові травми. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Ветеран, актор та засновник патріотичного театру "Арт-фронт" Ігор Кирильчатенко. Суспільне Дніпро Зйомки фільму стартували у театрі, де нині триває підготовка нової вистави за мотивами творів письменника Бориса Гуменюка, який зник безвісти у грудні 2022 року під час оборони Бахмута. Про адаптацію через творчість. У Дніпрі стартували зйомки документального фільму про актора-ветерана війни Старт зйомок фільму "Точка зцілення". Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі розпочалися зйомки повнометражного документального фільму “Точка зцілення”, присвяченого актору, ветерану та засновнику патріотичного театру “Арт-фронт” Ігорю Кирильчатенку. Стрічку знімає режисерка Катерина Стрельченко. Про це пише Суспільне Дніпро.

Фільм розповідатиме про те, як мистецтво допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя. За словами режисерки, історія Кирильчатенка надихає її вже багато років. Він двічі пішов добровольцем на фронт, а після служби повернувся до творчості, яка допомогла йому подолати депресію.

Театр “Арт-фронт”, заснований Ігорем, став місцем зустрічі побратимів, де немає жодного тиску. У центрі кожної постановки — гострі соціальні теми: посттравматичний стрес, інвалідність, полон, втрата слуху через бойові травми. Наразі трупа працює над новою пластичною виставою “Гучна тиша війни” за текстами зниклого українського письменника Бориса Гуменюка.

“У цій виставі немає діалогів — тільки рухи та мої монологи. Це узагальнений образ солдата: мій, Бориса, і наших побратимів. Мистецтво — це теж зброя”, — зазначає Кирильчатенко.

Окрема увага приділяється створенню спеціального музичного супроводу. За словами режисера вистави Олександра Глумова, використання низьких частот дозволить відчути ритм навіть глядачам із порушенням слуху. “Ми хочемо, щоб цю виставу можна було відчути тілом і серцем”, — говорить Глумов.

Документальний фільм “Точка зцілення” заплановано до виходу у жовтні 2025 року. Прем’єри відбудуться в Дніпрі, Києві, Полтаві та Львові, а згодом — і за кордоном. Показ вистави “Гучна тиша війни” заплановано на 22–23 серпня 2025 року.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Поліція вручає підозру ексзаступнику мера Дніпра
Попередня публікація

Колишньому заступнику мера Дніпра оголосили підозру в незаконному збагаченні на 8,9 млн грн

Вкрадене авто
Наступна публікація

У Криворізькому районі чоловік скористався відсутністю сусідки, щоб викрасти її авто

Останні публікації

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
ПерейтиВище

Don't Miss

Наслідки атаки

Російські атаки дронами та авіабомбами пошкодили інфраструктуру Кривого Рогу, Кам’янського району та Нікопольщини

30 червня дрони-камікадзе та артилерія завдали масштабних руйнувань у Дніпропетровській
Наслідки обстрілу

Нічна атака дронів на Дніпропетровщині: збито чотири БпЛА, пошкоджені об’єкти інфраструктури

Українська ППО збила 4 безпілотники над Дніпропетровською областю, однак деякі