У Саудівській Аравії відбулися переговори між США та Росією щодо можливого відновлення Чорноморської зернової ініціативи. Москва висуває умови щодо виконання попередніх зобов’язань, тоді як Київ не готовий повертатися до старих форматів.
Про це повідомляє “Європейська правда” посилаючись на російський “Интерфакс“
Кремлі заявили, що під час переговорів з американською делегацією в Ер-Ріяді одним із ключових питань є можливе поновлення Чорноморської зернової ініціативи. За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, зустріч відбулася за ініціативи колишнього президента США Дональда Трампа, і Владімір Путін дав на це згоду.
Пєсков наголосив, що під час переговорів обговорюється повний спектр питань, пов’язаних з відновленням угоди. При цьому Кремль нагадує про “зобов’язання, які раніше не були виконані щодо Росії”, і ставить їх як одну з умов повернення до домовленостей.
Чорноморська зернова ініціатива була створена у 2022 році за посередництва ООН і Туреччини для безпечного експорту українського зерна морем. Проте в липні 2023 року Росія вийшла з угоди, заявивши про невиконання її вимог. Незважаючи на це, Україна продовжила експорт морським шляхом.
Посол України в Туреччині Василь Боднар раніше зазначав, що Київ не готовий повертатися до формату, де російська сторона має право інспектувати судна, що прямують з українських портів.П
оновлення зернової угоди може мати значний вплив на глобальну продовольчу безпеку, однак позиції сторін поки залишаються далекими від компромісу.