Мешканцям Дніпропетровщини розповіли про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз

3 місяці тому
1 хв читання
Рентген легенів
7549756

Фахівці Дніпропетровської ОВА розповіли про ситуацію із туберкульозом у регіоні, важливість профілактики та сучасні методи лікування. Захворювання виліковне, а курс терапії значно скоротився завдяки новітнім медикаментозним розробкам.

Одна з особливо небезпечних інфекційних недугів, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Втім, за словами фахівців, виліковна. Про те, чим небезпечний туберкульоз та як від нього вберегтися, йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

«Держава піклується, щоб виконувалися заходи профілактики. Серед них – обов’язкові щеплення проти туберкульозу. Крім того, наша лабораторія за допомогою спеціальних тестів виявляє людей з латентною туберкульозною інфекцією. Використовуємо метод імуноферментного аналізу. Пацієнтів з підозрою на захворювання відправляємо на дообстеження», –  розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Вона додала, що вироблена державна стратегія, механізми подолання розповсюдження цієї недуги. Затверджений план щодо надання допомоги хворим на туберкульоз. Кожна людина в області може звернутися до медзакладу і отримати лікування. Воно безкоштовне. 
 
Також на Дніпропетровщині у громади виїжджає пересувний флюорограф. Нині в області триває місячник боротьби з туберкульозом.
 
«Незважаючи на високий рівень захворюваності, ми досягли значних успіхів у лікуванні. Розширені можливості амбулаторного подолання інфекції. Відбувся справжній прорив у медикаментозному методі. Значно скоротився курс лікування. Замість двох-трьох років людина може одужати за шість місяців, а у деяких випадках навіть за чотири», – наголосила експертка департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА з напрямку «Фтизіатрія» Наталія Бутковська.

Експертка також зазначила, що значно пішли вперед й методи діагностики. Наразі отримати результат можна буквально за лічені години.
 
Фахівчині озвучили основні симптоми хвороби. Серед таких кашель, який триває більше двох тижнів, безпричинна втрата ваги, раптове підвищення температури, задишка, біль у грудній клітині, втомлюваність. У разі їх виникнення варто одразу звертатися до спеціаліста та пройти обстеження.
 
Щоб не заразитися, треба уникати контактів із хворою людиною. Варто підтримувати стан імунної системи, дбати про гігієну.
 
Всього визначені 23 групи ризику. Люди, які до них відносяться, мають щороку проходити обстеження.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Курськ
Попередня публікація

Розвідка спростовує інформацію про оточення українських військ у Курську

Віталій і Володимир Кличко
Наступна публікація

Віталій та Володимир Клички взяли участь у дискусії в Німеччині: “Україна і Європа. Подолання спільних викликів”

Останні публікації

Половецькі баби

У Дніпрі зібрали унікальну колекцію половецьких баб

Три нові скульптури доправили з Межівської та Слов’янської громад. Їх евакуювали до музею імені Яворницького в Дніпрі. Усі експонати — автентичні артефакти часів кочових племен, зокрема половців, що проживали на території сучасної України.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
ПерейтиВище

Don't Miss

Поліція

У Дніпрі поліція викрила наркогрупу з прибутком у 7 мільйонів гривень на місяць

Поліція встановила всіх учасників угруповання, маршрути постачання та способи збуту
Шлюб

Дніпро посів друге місце в Україні за кількістю укладених шлюбів за тиждень

Протягом тижня з 20 по 26 червня у Дніпропетровському регіоні