Уряд дозволив бронювати 100% медичних працівників державних і комунальних закладів

5 днів тому
1 хв читання
Бронювання

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє бронювати від мобілізації всіх медичних працівників державних та комунальних медичних закладів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 14 січня 2025 року, внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Згідно з цими змінами, медичні працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я, закладів громадського здоров’я, установ, що здійснюють судово-медичну та судово-психіатричну експертизи, а також центрів крові, мають право на відстрочку від мобілізації, якщо робота в цих закладах є їхнім основним місцем роботи.

Раніше медичні заклади, визнані критично важливими, могли бронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки вимагало окремого рішення міністра оборони. Значна частина військовозобов’язаних у медичних закладах — жінки, і їхня кількість також враховувалася при визначенні частки військовозобов’язаних, які можуть бути заброньовані. Тепер відсоток бронювання розраховується виключно від числа військовозобов’язаних чоловіків. Це усуває необхідність звертатися за окремими дозволами, зменшуючи навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони. Таким чином, лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити. На сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медичних закладах. Тому таке рішення дозволить забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним у необхідному обсязі.

Водночас потреби Збройних сил України та сектору оборони у медиках, які можуть бути мобілізовані з цивільних медичних закладів, будуть забезпечуватися через механізм розбронювання окремих медичних працівників, у яких наразі є потреба. «Розбронювання» відбуватиметься на запит від Міністерства оборони та Командування медичних сил щодо потреб у тих чи інших фахівцях-медиках. Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медичних закладів засобами порталу «Дія», відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних сил чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Тепло
Попередня публікація

Частина Криворізького району після ранкового обстрілу залишилась без тепла

Наслідки обстрілу
Наступна публікація

Протягом дня ворог атакував два райони Дніпропетровщини

Останні публікації

місто Дніпро

Дніпро: історія міста від давнини до сьогодення

Дніпро – місто з багатовіковою історією, що починається ще з палеоліту. Від поселень первісних людей до сучасного мегаполіса – цей край завжди був важливим центром культури, торгівлі та промисловості.
Дніпровський залізничний міст

Основні визначні пам’ятки Дніпра

Дніпро багате на історичні та культурні пам'ятки. Пропонуємо ознайомитися з десятьма найвизначнішими місцями міста, які варто відвідати кожному.
Криворізька киця

Криворізька киця-мандрівниця загубилася у Києві, але завдяки волонтерам повернулася додому

У Києві біля офісу благодійного фонду «Повернись живим» знайшли рюкзак із кішкою. У тварини був квиток на потяг до Кривого Рогу, але без даних власників. Завдяки волонтерам та соцмережам господарів вдалося знайти, і пухнаста мандрівниця повернулася додому.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
ПерейтиВище

Don't Miss

Засідання рамштайн

Новий формат «Рамштайну»: Велика Британія очолить засідання 12 лютого

12 лютого у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудеться чергове засідання
Представники РТЦК

Для ТЦК планують створити правила поведінки у взаємодії з цивільними

Сухопутні війська ЗСУ планують розробити обов’язкові правила поведінки для працівників