Археологи виявили в одному з лісів Дніпра стародавню кам’яну стелу, якій приблизно 5000 років. Артефакт має культове значення та, ймовірно, використовувався у поховальних обрядах.
Під час прогулянки лісом археолог Дмитро Філімонов випадково натрапив на стародавню стелу. Спочатку він помітив лише невеликий край каменю, який виступав із землі. Після розкопок з’ясувалося, що це рідкісний артефакт епохи енеоліту. За словами Філімонова, місцеві жителі навіть використовували камінь як мангал для шашликів, не підозрюючи про його історичну цінність.
Про це повідомляє Суспільне Дніпро.
Як пояснив співробітник Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького Ярослав Гураль, форма стели нагадує антропоморфну фігуру або фалічний символ. Такі пам’ятки встановлювали в культових місцях і використовували у поховальних обрядах давніх цивілізацій.
Знахідку датували третім тисячоліттям до нашої ери. Вона є рідкістю для Дніпра та була виявлена на території Ігренського півострова, де розташовані давні поселення та могильники енеоліту.
Поки що через велику вагу стелу не вдалося перевезти до музею, але археологи планують використати спеціальну техніку для транспортування. Після доставки її ретельно вивчатимуть і спробують з’ясувати точне призначення та символіку.