Німецькі вчені збирають докази екоциду в Україні

3 дні тому
1 хв читання
Замінована територія України

Дослідники Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері спільно з українськими органами влади та неурядовими організаціями збирають докази екологічних злочинів, скоєних під час війни в Україні. Мета — притягнення винних до відповідальності та відшкодування завданих збитків.

За словами Сюзанн Воршех з Асоціації міждисциплінарних досліджень з питань України (KIU), масштаби екологічної катастрофи внаслідок війни є величезними. Зокрема, знищено 25 тисяч гектарів лісу, під загрозою або знищені 220 природних заповідників, а майже мільйон гектарів лісів та земель заміновано. Екологи дедалі частіше використовують термін “екоцид” для опису масового руйнування природного середовища.

Збитки для екології України можуть становити близько 72 мільярдів євро, згідно з даними українських державних органів. Зібрані докази необхідні для притягнення винних до відповідальності та висунення вимог щодо відшкодування збитків. Хоча Міжнародний кримінальний суд у Гаазі ще не визнає екоцид злочином, ЄС та ООН проводять кампанії за включення екологічних злочинів до переліку злочинів, які там розглядаються.

Відновлення природи та енергетичної інфраструктури України потребуватиме значних витрат. Сюзанн Воршех сподівається на активну роль Німеччини та ЄС у цьому процесі, зазначаючи, що бездіяльність може призвести до ще більших витрат у майбутньому.

Детальніше про ініціативу німецьких вчених можна прочитати на DW.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Фальшивий паспорт
Попередня публікація

У Дніпрі затримали водія з фальшивими правами

Наслідки обстрілів
Наступна публікація

Масовані обстріли Нікопольщини та Синельниківського району: є загиблий і поранений

Останні публікації

Кіт Келлог

Зеленський прагне ядерної зброї або членства в НАТО: спецпредставник Трампа оцінює шанси як «мінімальні»

Президент України Володимир Зеленський висловив бажання або отримати ядерну зброю, або приєднатися до НАТО для забезпечення безпеки країни. Однак спеціальний представник колишнього президента США Дональда Трампа, Кіт Келлог, вважає, що шанси на реалізацію цих прагнень є «мінімальними».
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
ПерейтиВище

Don't Miss

Засідання рамштайн

Новий формат «Рамштайну»: Велика Британія очолить засідання 12 лютого

12 лютого у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудеться чергове засідання
Представники РТЦК

Для ТЦК планують створити правила поведінки у взаємодії з цивільними

Сухопутні війська ЗСУ планують розробити обов’язкові правила поведінки для працівників