Скільки ще українці готові терпіти війну

3 дні тому
1 хв читання
Графік опиттуваня, скільки ще люди готові терпіти війну

Результати опитувань КМІС показують зміни у настроях українців щодо їхньої готовності продовжувати опір у контексті війни. Попри зниження частки тих, хто готовий терпіти “стільки, скільки буде потрібно”, помітно зростання невизначеності серед населення.

З початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році українці демонстрували високу готовність до тривалого опору. У перші роки війни більшість громадян (71-73%) заявляли про готовність терпіти “стільки, скільки буде потрібно”, а 18-21% вказували, що можуть витримувати тягар війни декілька місяців або до пів року.

Протягом 2024 року настрої почали змінюватися. У період із лютого по жовтень частка тих, хто готовий “стільки, скільки потрібно”, зменшилася до 63%, а до грудня — до 57%. Водночас кількість людей, які не змогли визначитися з відповіддю, зросла з 12% до 18%. Варто зазначити, що відсоток респондентів із короткостроковою витривалістю (декілька місяців або до пів року) залишався стабільним у межах 18-21%.

Зміни в настроях свідчать про зростання невизначеності серед громадян. Це відображає як зовнішні фактори, зокрема результати виборів у США, які впливають на міжнародну підтримку України, так і внутрішні виклики: економічні труднощі, моральне виснаження та тривалий тиск війни.

Попри певне зниження частки тих, хто демонструє абсолютну витривалість, українці в цілому продовжують зберігати значний запас міцності. Проте для зменшення невизначеності та підтримки стабільності необхідні посилена комунікація, економічна допомога та збереження міжнародної підтримки.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Обшуки в екскомандира
Попередня публікація

На Дніпропетровщині судитимуть екскомандира військової частини

Наслідки обстрілу
Наступна публікація

Ворог вдень атакував Дніпровський район та Нікопольщину: наслідки ударів

Останні публікації

Родеріх Кізеветтер

Шольц планує зустріч з путіним

На тлі передвиборчої кампанії у світі набирають обертів політичні події, які можуть суттєво вплинути на Україну. Повідомляється, що канцлер Німеччини Олаф Шольц може зустрітися з Володимиром Путіним до 23 лютого, а у березні запланована зустріч Дональда Трампа з російським лідером. Важливо, щоб Україна залишалася суб’єктом, а не жертвою таких переговорів.
Речниця пентагону Сабріна Сінгх

Пентагон не встигне відправити всю військову допомогу до інавгурації Трампа

У Міністерстві оборони США повідомили, що не зможуть повністю доставити обіцяну військову допомогу Україні до 20 січня — дня інавгурації Дональда Трампа. Проте підтримка продовжиться і після зміни адміністрації.
ПерейтиВище

Don't Miss

Родеріх Кізеветтер

Шольц планує зустріч з путіним

На тлі передвиборчої кампанії у світі набирають обертів політичні події,
Наслідки обстрілу Нікопольщини

Десятки атака на Нікопольщину протягом усього дня

За день російські війська здійснили близько десяти атак на Нікопольщину,