Чи дає зняття з військового обліку право на виїзд за кордон?

6 днів тому
1 хв читання
Чоловік тримає військовий квиток

В умовах воєнного стану в Україні виїзд чоловіків за кордон обмежений. Однак існують певні обставини, за яких можливо залишити країну. Розглянемо, чи є виключення з військового обліку підставою для перетину кордону.

Українське законодавство визначає, що чоловіки, які підпадають під мобілізацію, загалом не можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану. Однак є низка винятків. Наприклад, особи, які отримали статус непридатності до військової служби та були виключені з військового обліку, можуть перетинати державний кордон.

Для цього потрібно мати відповідні документи, зокрема наказ про зняття з обліку, виданий територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Рішення про виїзд ухвалюють прикордонники на місці, перевіряючи законність підстав та відповідність даних у реєстрі “Оберіг”.

Окрім осіб, виключених з обліку, право на виїзд мають чоловіки з інвалідністю, особи старші 60 років, багатодітні батьки та студенти іноземних закладів освіти. Варто пам’ятати, що навіть за наявності необхідних документів рішення прикордонної служби може бути суб’єктивним і підлягає оскарженню через адміністративний суд​

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Популярне

Байден
Попередня публікація

Байден закликав Пентагон посилити військову допомогу Україні після різдвяних обстрілів

Віталій Кличко фотографується з людьми
Наступна публікація

Маріупольці отримали нове житло в Києві: 21 родина заселилася у гуртожиток

Останні публікації

Машина патрульної поліції

Напав на поліцейську з дитиною у Кривому Розі

У Кривому Розі в районі Соцміста, чоловік, ймовірно під дією наркотиків, напав на патрульну, яка перебувала поза службою та йшла з дитиною до магазину. Інцидент завершився без постраждалих, але спричинив переполох серед очевидців.
Простір для дітей з аутизмом

У Кам’янському відкрили центр для розвитку дітей з аутизмом

У Кам'янському запрацював спеціалізований простір для дітей з розладом аутистичного спектру. Центр оснащений сучасним обладнанням для сенсорної інтеграції та надає комплексну допомогу у соціалізації та підготовці до школи. Ініціатива реалізована завдяки гранту міжнародної організації та підтримці місцевих партнерів.
Людина користується калькулятором

Зміни з 1 січня 2025 року: податки, пенсії та нові правила для ФОП

З 1 січня 2025 року в Україні вступили в силу нові зміни в оподаткуванні для ФОП, збільшився мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію, а також оновлені умови для отримання соціальних виплат та допомог. Серед основних змін — повернення перевірок податковими органами, підвищення пенсійних виплат для літніх людей та вдосконалення
Наслідки обстрілу Нікопольщини

Вдень та вночі ворог обстрілює Нікопольщину

31 грудня та в ніч на 1 січня ворог не припиняв атакувати Нікопольський район. За день до поліції надійшло близько 40 повідомлень про обстріли, а після опівночі удари повторилися. Російські війська застосували важку артилерію, дрони-камікадзе, безпілотники та реактивні системи залпового вогню.
Римський статут

Україна стала повноправним учасником Римського статуту

З 1 січня 2025 року Україна офіційно приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), ставши 125-тою державою-учасницею. Це рішення надає країні значний вплив у роботі суду, який розслідує найтяжчі міжнародні злочини, такі як геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.
ПерейтиВище

Don't Miss

Священослужитель

Священнослужителі тепер під захистом: Кабмін дозволив бронювання всіх релігійних працівників

Кабінет Міністрів України визнав релігійні організації критично важливими. Це дозволяє
Сирський

Військову підготовку планують збільшити до 2 місяців

На річній нараді з питань підготовки військовослужбовців були окреслені нові